Як змінилося розмитнення авто в 2016 році в Україні
1 серпня 2016 р. ВР України були внесені зміни у законопроекті, котрий стосується розвитку ринку вживаних транспортних засобів (01.09.2016 закон набув чинності). Дані зміни є тимчасовими і будуть дійсними до 31.12.2018 року. Та на сьогоднішній день не кожен знає, котрі саме зміни відбулися, чи вигідні вони і які авто вигідно пригнати в Україну, а які ні. Ми хочемо коротко і в доступному форматі описати для Вас про дані зміни. Отож...
У 2016 р. розмитнення авто стало вигіднішим в порівнянні з 2015 р.
Пов'язано це з тим, що скасували додатковий імпортний збір: 5% для юридичних осіб та 10% для фізичних осіб від оціночної вартості транспорту. Якщо вартість автомобіля становить, наприклад, 7000 євро, то тепер фірма може розмитнити його дешевше орієнтовно на 350 євро, а фізичні особи - на 700 євро.
Скасували також і ввізне мито 8% на електрокари. Сьогодні, придбавши, наприклад, електромобіль за 7000 євро при ввезенні у нашу державу потрібно сплатити лише ПДВ 20% (1400 євро).
Основні положення про ввезення та розмитнення авто в Україні з новими тарифами, котрі слід знати:
- Машина, котру ви хочете купити, повинна відповідати усім екологічним стандартам Євро 5, а це авто, котре переважно віком до 5-ти років (в європейських країнах, в техпаспорті вписують дату 1-ої реєстрації, та пам'ятайте про те, що дата виготовлення повинна зазначатися швидше).
- Одній особі дозволяється привезти лише 1 машину (чи то собі чи комусь по дорученню) протягом 365 днів.
- Не дозволяється продавати авто до завершення одного року після покупки. Втім це реально, але в такому випадку продавець буде змушений оплатити акцизний податок в повному обсязі відповідно до чинного закону.
- Знижені тарифи не діють на автомобілі, виготовлені або ввезені з країн-окупантів чи агресорів (Російська Федереція, АР Крим). Ви повинні мати документи, що вказують з якої держави походить дана машина. У ст. 43 Митного кодексу України вказано, що документами, які підтверджують країну походження авто, вважаються:
- сертифікати чи засвідчені декларації про походження транспортного засобу;
- сертифікати про регіональне найменування машини.
Детальніше про те, які автомобілі тепер вигідно пригнати з-за кордону читайте тут.
Еще статьи