Варто купувати б/у міні-трактори закордоном?
Багато техніки, у тому числі і сільськогосподарську, привозять з-за кордону. Причини банальні - вітчизняна не завжди високої якості, більш того, не завжди має різноманітний функціонал і при цьому буває не набагато дешевше в ціні. Саме тому агро-підприємці воліють купувати стару, але кращої якості техніку для сільських робіт: трактори, міні-трактори, комбайни, культиватори та інше в сусідніх країнах. І навіть перспектива проходження процедури розмитнення їх не бентежить.
Однак у зв'язку з девальвацією гривні розмитнення зарубіжної техніки тепер не здається такою вже доступною процедурою - курс долара значно зріс. Нагадаємо, що на трактори поширюються певні умови ввезення та оподаткування митних зборів, причому митна пошліна поширюється на техніку б/у, нехай вартість і менше.
В залежності від потужності двигуна, мито може скласти від 20-40%, так якщо у трактора потужність від 19 до 25 кВт і від 38 до 75 кВт, треба заплатити 20%. Але за б/у трактора, незалежно від потужності, все одно мито складе 20% від митної вартості. І крім того, ПДВ також треба буде оплачувати : це ще 20% на суму вартості техніки та ввізного мита. Митне оформлення - $15. При цьому, не забувайте, що потрібно оформляти сертифікат відповідності трактора стандарту України, інакше дозвіл на реєстрацію ТЗ - а ним є трактор, наприклад, - не видадуть.
Культиватори та міні-трактори також застосовуватиметься до 40% митної вартості техніки і плюс ті ж 20% ПДВ. Проплачувати все це буде прямо на прикордонній митниці, тому, сплативши суму за куплений трактор або одному техніку в тій же Польщі, приміром, на цьому ваші витрати не завершаться. І ще нюанс - є обмеження за віковим цензом: разрешен ввезення механічного транспортного засобу, трактора - до 8 років.
зрештою, видно, що купувати міні-трактор за кордоном досить накладно. Вихід один: перейти на доступні варіанти, шукати на Україні. На цьому прайс-агрегаторі /catalog4712.html ">інтернет-магазини китайських міні-тракторів пропонують свою продукцію в асортименті, тому можна підібрати оптимальний варіант по ціні-якості. Так, серед малопотужних міні-тракторів можна рекомендувати JINMA JM164Y - 16 (л. с.), маса - 580 (кг), JINMAJM184 -18 (л. с.), маса - 1100 (кг) або ж продукцію китайської DONG FENG DF-200/204 - 20 (л. с.), маса - 1040/1190 (кг). Можна пошукати варіанти від брендів XINGTAI, YTO - ці виробники випускають міні-трактори для робіт на великих площах для садових потреб можна підшукати ще більш легкі моделі. Різні моделі якісного складання пропонують європейські постачальники - Stiga,Husqvarna, ціни на які, безумовно, відмінні від китайських аналогів, але цим бренди відомі своєю бездоганною якістю.
За матеріалами price.ua
Еще статьи