Розмитнення вантажу - митне оформлення вантажів в Україні
Розмитнення вантажу, також зване митне очищення, являє собою ряд дій по оформленню документів при перетинанні вантажем кордонів держави. Цей процес забирає багато часу, вимагає відповідального підходу і високого рівня знань у даній сфері. Під час митного оформлення заповнюється велика кількість паперів, попередньо вираховуються суми митних платежів. Слід враховувати суттєву різницю в правилах при оформленні експорту вантажу, імпорту або транзиту по території України.
З метою правильного оформлення, що виключає формальні помилки, багато власників вантажів воліють звертатися до фахівців. Митні брокери DIZELAVTO знають всі тонкощі законодавства, відстежують найменші зрадіня у правилах оформлення. Вдавшись до наших послуг, можна заощадити час і кошти. Оскільки брокер вибере найбільш оптимальний варіант оформлення, що виключає сплату зайвої суми грошей, а також гарантує заповнення паперів, що відповідає нормам законодавства, в подальшому це допоможе уникнути накладення штрафних санкцій.
Дізнатися зараз: Вартість розмитнення вантажів, товарів
Для того щоб справити митне оформлення вантажу, необхідно зробити кілька дій:
- Звернутися до уповноваженого органу для взяття на облік. Згідно з чинним законодавством таким органом в Україні є орган доходів і зборів. Це правило поширюється на юридичні особи та фізичні особи, оформлені як підприємці. Постановка на облік здійснюється одноразово, при першому зверненні. Така процедура можлива при особистому зверненні заявника, або використовуючи засоби електронного зв'язку.
- Привласнити товару, подлегающему митного оформлення, код згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). При виникненні труднощів із присвоєнням коду, доцільно буде звернутися за отриманням експертного висновку кваліфікованого органу. Від коду залежить необхідність наявності тієї чи іншої дозвільної документації, а також сама процедура оформлення та сума платежів.
- В тому випадку, якщо товар підлягає одному або декільком видам державного контролю, необхідно підготувати докуменкопіюв. і отримати дозвіл або відмітки про проходження такого контролю. Товар може підлягати ветеринарному, екологічному, фітосанітарному, радіологічному, санітарно-епідеміологічному контролю, контролю за переміщенням наркотичних засобів, коштовностей, культурних цінностей, радіоелектронних систем зв'язку.
- Якщо товар підлягає обов'язковій сертифікації згідно з даними системи УкрСЕПРО, потрібно отримати відповідний сертифікат.
- Перевірити, чи пред'явлення Декларації про відповідність при розмитненні даного товару, і при необхідності зареєструвати Декларацію у відповідному органі.
- Перевірити, вантаж підлягає обов'язковому ліцензуванню, та у разі необхідності отримати ліцензію у відповідному органі.
- Провести попередній розрахунок суми платежів, що включає оплату за проходження державного контролю, оплату послуг терміналу та оплату стоянки в зоні митного контролю. Розрахунок мита залежить від ваги та габаритів вантажу, мотода транспортування, групи за УКТ ЗЕД. Отриману суму слід сплатити, дізнавшись точні реквізити для оплати, і отримати квитанції.
- Після прибуття вантажу в зону митного контролю скласти вантажну митну декларацію та Декларації митної вартості. Дана процедура може бути здійснена в онлайн-режимі. Також можна подати попередню Декларацію ще до прибуття вантажу.
Якщо власником вантажу були допущені помилки при заповненні документів або не виконані встановлені законом вимоги, то йому може бути відмовлено в проведенні процедури митного оформлення. У такому випадку відповідним органом виноситися рішення з поясненням причин відмови і докладним перерахуванням всіх вимог до самої процедури. Таке рішення може бути оскаржене в установленому порядку.
По закінченні митного оформлення вантаж надається для проведення митного контролю. Митний контроль - це ряд дій компетентного органа, які здійснюються з метою забезпечення виконання законодавчих норм. Під час даної процедури власником вантажу надається сам товар, декларації та супровідні документи, наприклад: рахунок-фактура, інвойс, специфікація, товаротранспортні накладні, платіжні доручення, інші документи, які можуть підтвердити вартість вантажу, а також квитанції, що підтверджують сплату митних платежів.
Митний контроль складається з наступних етапів:
На першому етапі товар приймається та реєструється відповідним органом доходів і зборів,
На другому етапі проводитися перевірка правильності присвоєння кодів УКТ ЗЕД,
На третьому етапі перевіряється вартість товару, заявленого в декларації,
На четвертому етапі перевіряється правильність розрахунку суми митних платежів,
На п'ятому етапі оглядається сам вантаж і транспортний засіб, і звіряються з сведеньями у докуменнтах. Тут також може бути проведене усне опитування осіб, що супроводжують вантаж.
Якщо орган доходів і зборів не виявив порушень, у такому випадку вантаж випускається з зони митного контролю.
При виявленні серйозних правопорушень на етапах митного оформлення і митного контролю для декларанта може бути передбачена кримінальна відповідальність. При менш тяжких правопорушення настає адміністративна відповідальність у вигляді винесення попередження, накладення штрафу або конфіскацію вантажу.
КОНТАКТИ:
Tel: 38 (096) 87 85 444
Tel: 38 (066) 08 70 444
Tel: 38 (063) 12 48 444
e-mail: [email protected]
Skype: dizelavto