38476 6 1

Як вибрати тягачі: особливості, переваги, нюанси

Тягач - автомобіль, який використовується для буксирування вантажної техніки, причепів і напівпричепів. Існують різні типи подібних машин, а кожна з різновидів володіє певними особливостями. Як же вибрати підходящий варіант, і які параметри варто враховувати в першу чергу?

Типи і класифікація тягачів

Класифікувати такий транспорт як тягачі можна за низкою критеріїв. Це і кількість осей, і наявність причепа, і клас і навіть основні особливості машини.

Як правило, виділяється два основних типи:

  • Тягачі з причепами
  • Сідельні тягачі - для напівпричепів.

Що стосується останніх, то саме вони стають самим поширеним і затребуваним транспортом.

Тягач або вантажівку?

Використання для здійснення вантажоперевезень тягачів володіє декількома перевагами. А саме:

  • Збільшена місткість
  • Транспортування довгомірних конструкцій
  • Маневреність

Будь-яка з цих особливостей є вагомим аргументом на користь того, що купити тягач, а не стандартний вантажний автомобіль. До того ж, якщо говорити про довгостроковість експлуатації, зручність і функціональність, то в даному випадку сідельні тягачі також зарекомендували себе виключно з кращого боку.

Вибір тягача: особливості

Вибір відповідного варіанта залежить від того, для яких цілей його планується використовувати. Існують універсальні моделі, але у більшості випадків такий транспорт підходить для частих, але коротких подорожей, або ж навпаки, далеких поїздок. Все залежить від особливостей двигуна: транспорт підбираючи для тривалих виїздів, варто віддавати перевагу виключно надійним моделям, які зарекомендували себе з найкращого боку, і здатним працювати у будь-яких умовах. До того ж, економічна витрата палива також буде одним з ключових показників.

У виборі машини, призначеної для перевезення великогабаритної техніки, варто враховувати її вантажопідйомність. Цей показник є ключовим для оцінки сумісності обраного варіанту з причепами і напівпричепами з певною вагою.

Який купити тягач: Європа чи Америка?

Досить поширений питання про те, що ж все-таки вигідніше: купити новий тягач або ж модель, вже була у використанні. Безумовно, покупка другого варіанту обходиться на порядок дешевше, але при цьому варто враховувати, що довговічність такого придбання може бути значно нижче. До того ж, незабаром може знадобитися ремонт або заміна певних деталей, що теж обійдеться додатковими расходами. Тому якщо і купувати тягача б/у, то тільки у перевіреного продавця, здатного гарантувати високу якість запропонованої техніки.

Досить часто вибір коливається між європейськими й американськими моделями. Значний плюс перше полягає в їх дивовижною маневреності, завдяки чому забезпечується безпеку поїздки. До того ж, техніка з Європи, як правило, більш функціональна і оснащена рядом додаткових елементів, які допоможуть забезпечити далекобійникові додатковий комфорт в дорозі.

Що ж стосується американських тягачів, то вони відрізняються надійністю і практичністю, але в той же час їх габарити більш значні, ніж у європейських моделей. Що ж стосується якості, то даний параметр залежить безпосередньо від обраного виробника і особливостей кожної конкретної машини. Тому однозначно визначити який же з варіантів краще, неможливо - все залежить від уподобань майбутнього власника і призначення придбаного транспорту.

Класифікація тягачів може бути виконана за різними параметрами і показниками, а тому, визначаючи, який з варіантів придбати, варто враховувати основні критерії та особливості кожної конкретної моделі. Все частіше перевага віддається закордонної техніки, яка обходиться набагато вигідніше і дешевше варіантів від вітчизняних виробників.

Еще статьи

Написать нам

Написать нам
ЗАКАЗАТЬ АВТО