ЗАКАЗАТЬ АВТО
38188 2 2

Зараз на більшості автомобілів стоять чотиритактні двигуни, вони користуються великою популярністю. Працює він за принципом впуск-стиснення-згоряння і розширення-випуск. При стисненні поршень стискає робочу суміш в камері згоряння і свічка підпалюється. Ступінь стиснення можна обчислити, якщо взяти за основу ступінь компресії палива і повітря. У двигуна, який працює на бензині максимальний коефіцієнт стиснення 8:1.

октанове число

Ступінь стиснення палива до його запалюючи, залежить тільки від його октанового числа. Максимальний показник, до якого доходить октанове число 100. Якість бензину безпосередньо залежить від октанового числа, чим воно вище, тим краще бензин, і ціна на нього відповіднійного вище.


Користь октанового числа для автомобіля.

Нашому автомобілю приносить великої шкоди детонація (це коли паливна суміш спалахує в процесі стиснення, а не з допомогою іскри). З процесом детонації необхідно боротися. Стійкість палива до процесу детонації можна обчислити за допомогою октанового числа. Чим октанове число більше, тим стійкість вище.

Визначення «етилового» бензину пішло від речовини, за допомогою якого підвищують октанове число - тетраетилсвинець TEL. Відповідно подібний бензин за ціною значно нижче, але при цьому потрібно врахувати, що TEL речовина досить токсична, а також шкодить машині. Каталізатор засмічується свинцем, що робить його не придатним. Звичайно ж, такий бензин заборонили, що посприяло різкому підвищенню цін. На даний момент паливо зі свинцем користуються в авіації.

Еще статьи

Написать нам

Написать нам
ЗАКАЗАТЬ АВТО