38025 6 1

Які автомобілі вигідно пригнати в Україну після зниження акцизу

На сьогоднішній день українські автомобілсти значно наблизилися до істотного зниження цін на "розмитнення". Адже після підписання Президентом законопроекту №3251, ставки акцизного збору стануть значно нижче за існуючі.

Наведемо приклад на легковиках з об'ємом двигуна від 1 до 1,5 л: 

згідно "старим" нормам в Податковому кодексі, за розмитнення, наприклад, Шкоди Фабії 1,2 потрібно оплатити 1638 євро одного акцизу. Якщо ж новий закон набуде чинності, ця цифра значно зменшиться і становитиме всього 75 євро. Погодьтеся, різниця неабияк дивує і радує. 

Не забувайте і про інші основні компоненти "розмитнення", котрі не здають своїх позицій. Для більшості автомобілів мито = 10% від оціночної вартості транспортного засобу. Якщо у Вас є можливість надати документи, що підтверджують, що авто має походження з ЄС - тоді мито для нього буде трішки дешевше, - в цьому році 9,1%. Пізніше, з кожним роком, мито на автомобілі з Євросоюзу повинно зменшуватися, поки не дорівнюватиме нулю. Тому для прикладів ми взяли машини тільки з ЄС. Тим більше, що знижені ставки акцизного збору не поширюватимуться на автомобілі з країн-агресорів або окупантів.


Після нарахування мита додайте ще акцизний збір. Його вираховують від робочого об'єму двигуна, до того ж в іноземній валюті (євро). Просто помножте ставку з таблички №1 на кількість кубічних см об'єму циліндрів двигуна. Хочемо нагадати, розраховуючи акциз за зниженими ставками варто пам'ятати про:

  • Машина повинна бути випущена після 1 січні 2010 року;
  • Знижені ставки акцизу дозволяється використати для "розмитнення" лише 1-ого авто на протязі одного календарного року;
  • Якщо Ви хочете продати розмитнену за зниженими ставками акцизу машину раніше ніж за 365 днів, то Вам потрібно буде оплатити акцизний збір за повною ставкою, згідно з чинним Податковим кодексом.

До отриманої суми (суми, що з'явилася внаслідок суми оціночної вартості автомобіля, мита і податку) додайте податок на додану вартість, що становить 20%. З ПДВ є невеличний нюанс - можна помітити, що деякі автомобілі в ЄС, що реалізують юридичні особи, стоять в оголошеннях з відміткою "можливе повернення ПДВ". Варто зрозуміти, що відшкодування ПДВ - процес сам по собі не дуже легкий, багатоходовий і заслуговує на окрему розмову. Тому в своїх розрахунках ми брали ціни на автомобілі "брутто", тобто включаючи ПДВ без можливості його повернути.

Автомобіль практично "розмитнений", але слід пам'ятати про витрати на відкриття шенгенської візи, страховки авто "тут" і "там", вартість проїзду та проживання в готелі, збори на пунктах пропуску, сертифікат, постановку на облік і податок до пенсійного фонду. І не забувайте, що в ЄС "торг" також доречний. 

Тепер, знаючи як правильно вирахувати ціну на розмитнення авто, які автомобілі вигідно пригнати з ЄС в Україну після зниження акцизу, Ви можете порівняти ціни на авто після "розмитнення" присутні в оголошеннях на спеціальних сайтах і вирішити - займатися цим самостійно, подавати заявку на пригін машини з-за кордону фірмами-посередниками або ж скористатися послугами довіреного "DIZELAVTO".

Еще статьи

Написать нам

Написать нам
ЗАКАЗАТЬ АВТО