ЗАКАЗАТЬ АВТО
46298 47 8

Чому в Литві автомобіль обійдеться дешевше, ніж у Німеччині

Якось раз один німець прибув з певною метою. Купити авто в Литві, як не дивно. Коли він приїхав, то спочатку довго сумнівався, але потім вирішив все-таки купити машину і попросив з'їздити з ним в Каунас. Так, саме так. Німець приїхав з Німеччини, щоб купити собі тут BMW-530 1990 року випуску. І це незважаючи на те, що сюди саме з Німеччини, Франції, Англії, Польщі везуть старі машини. Вона обійшлася йому в 2,3 тисячі євро. І на ній же він вирішив поїхати додому.

авто литва, купити авто в Литві

 

Цікаво знати: Розмитнення авто на Росію

 

В інтернеті можна знайти багато інформації щодо шахрайства на ринку уживаних автомобілів в країнах Прибалтики. За словами аналітиків, розміри набувають вже глобальні масштаби. Преса в різнобій розповідає історії про те, як викрадені автомобілі з перебитими номерами потрапляють в руки недосвідчених покупців. Хоча з боку жителів Прибалтики і самих покупців, все це нагадує історії іноземних спеціалістів про страшну життя в Росії та Україні, де ведмеді ходять по вулиці, а щоб росіянин чи українець зміг придбати собі сучасний автомобіль, йому потрібно буде працювати не менше 15 років. Жителі двох країн вже давно не звертають уваги на такі заяви і сприймають їх з гумором. Вже ведмеді тут точно не розгулюють, а хороший автомобіль хоч і складно купити, але цілком можливо, вже точно не 15 років на нього працювати треба.

Звичайно, доводиться викручуватися, щоб знайти хорошу модель за прийнятною ціною. Саме проти подібного розвитку ринку і спрямована більша частина цих публікацій. Хоча ніхто не буде заперечувати, що потрапляють автомобілі з перебитими номерами і іншим, адже від цього ніхто не застрахований. Але багато хто чомусь забувають, що виявити сліди перебитого номери досить легко, а фахівець може зробити це за лічені хвилини.

 

Випадки продажу машин з перебитими номерами зустрічаються в будь-якій країні, але вони не набувають масового характеру, тому що це досить складно. Всі ці історії, які розповідають про "жахи" і "свавілля", що кояться з прибалтійськими авто, мають певну мету. Зокрема в Україні прийняті заходи, що обмежують ввезення вживаних авто інших країн. Зробили це підняттям мита в декілька разів.

Для українців, а також і для росіян і білорусів, Прибалтика залишилася головним майданчиком, де можна ще знайти якісні б/у автомобілі. Тут многие купують собі машини і необхідні запчастини до них. Перша і основна причина - це близькість країн, як територіально, так і по духу і мови. Прибалти говорять російською, тому знайти "спільну мову" і зрозуміти один одного не проблема. А друга причина - самі низькі ціни на підтримані авто з Литви і запчастини на всьому європейському просторі.

В результаті виходять такі "дива", коли в Литві німецький автомобіль можна придбати дешевше, ніж у самій Німеччині. При цьому, якщо ретельно досліджувати ринок б/у автомобілів в Прибалтиці, то такі низькі ціни пропонуються тільки в Литві. Сталося це тому, що місцеві підприємці вже давно працюють в цьому напрямку і змогли досягти певних результатів. Фактично, це прийняло масштаби якоїсь глобальної професії. Деякі країни спеціалізуються на виробництві певних товарів, так і в Литві багато почали займатися підтриманими машинами.

Але навіть в цьому випадку питання про те, чому ж коштують вони дешевше, ніж у Німеччині, залишається відкритим. А справа якраз у величезних масштабах роботи. Підприємці з Литви їдуть у Німеччину, Францію, Фінляндію та інші країни, де домовляються з компаніями і фірмами про масові закупівлі б/в машин. Вибудувана система закупівель дозволяє оптимізувати витрати і знизити загальну вартість, а, отже, продавати автомобілі значно дешевше. Накрутка ціни становить 200-500 Євро, що також не дуже багато.

литовські автомобілі купити

Якщо поспостерігати в Німеччині за литовським підприємцем, які купують автомобілі, то можна переконатися в масштабах роботи. Виглядає це так: у ряд стоять машини, під лобовим склом яких приклеєні таблички з ціною. Вартість автомобілів коливається від 500 до 3000 Євро за штуку, підприємець вибирає 50-60 машин, які хоче купити, після чого підходить до продавця і домовляється про умови оптової закупівлі, а вартість автомобіля при цьому стає дорівнює в середньому 600 Євро. Звідси і беруться такі ціни в Литві, адже можна буде легко маневрувати і робити знижки.

Коли все вже готове, всі куплені б/у машини фурами і цілими колонами автовозів переганяють в Литву, де їх відразу виставляють на плац перед покупцями. Як тільки автофуры вивантажать партію автомобілів, вони тут їдуть за наступною і як тільки надійде нова партія, попередня вже практично вся розпродана. До речі, працюють литовці досить старанно і не шкодують, якщо багатьох бізнесменів з тієї ж Росії чи України не влаштовує прибуток менше 100%, то вони працюють за 15-20% навару. Є також різниця в моделях, деякі купують охочіше, на них і ціни будуть побільше, інші продаються за стандартною накрутці. У Німеччині німці при продажу партії автомобілів наполягають, чтоби туди входили і ті, які не користуються великою популярністю.

Справа йшла саме так досить довгий час, поки не настала криза, який пройшовся по Європі. І ось вже самі німці в пошуках недорого підтриманого автомобіля їдуть в Литву і фактично викуповують їх назад. Навіть фірми з'явилися в Німеччині, які організовують великі тури в Литву за автомобілями. Ось так і переганяють їх туди-сюди. Звичайно, ця система стосується тільки великих підприємців, які мають свої місця для зберігання авто та продажу.

Якщо поглянути на приватний ринок, де машини продають приватні особи, то ситуація там дещо інша і нічим не відрізняється від звичайного стану ринку б/у в будь-якій іншій країні. Ніякого помітного зниження цін у цьому секторі в Литві немає. Приватні особи не претендують на якісь знижки і не можуть компенсувати вартість за рахунок різниці в ціні нового і старого автомобіля.

В цілому, на литовських автомобільних плацах продажі йдуть досить непогано і авто тут не задерживается, а йде як свіжий хліб в булочних. Все відбувається настільки швидко, що продавці навіть не хочуть залишати для кого-то автомобілі. Через це трапляються неприємні ситуації, наприклад, люди подивилися в інтернеті запропоновані моделі, приготували гроші і поїхали на місце продажу, а на місці раптово стикаються з тим, що автомобілі вже продані. Продавець може лише розвести руками і сказати, що буквально годину-півтора тому прийшов покупець і відразу купив автомобіль. Та й самі продавці не перешкоджають цьому, домовлятися з ними про те, що товар "притримали" марно. Вони можуть також легко продати його іншому покупцеві, коли він приїде за своєю машиною. І тут не допоможуть ніякі хитрощі і збивання ціни або більш вигідну пропозицію, машини просто не затримуються.

З першого липня 2011 року були підвищені мита на ввезення автомобілів в Росію, Україну, Казахстан. У результаті попит на підтримані авто помітно знизився. Шахраї просто не будуть займатися цими деламі, тому що зварювати один автомобіль із запчастин, щоб його перепродати їм просто не вигідно, також йде справа і з краденими авто, на які перебиті номери.

авторинки литви

Тому можна сказати про те, що сміливо можна йти за покупкою підтриманого автомобіля і не бояться нічого. Гість з Німеччини, про який йшлося на початку, залишився дуже задоволений тим, що в Литві можна купити машину відмінної якості без всяких підступів і обманів. Деякі литовські підприємці пов'язують всі ці чутки щодо обману тим, що в 90-ті роки ситуація складалася зовсім інша. Український і Російський ринки кишіли перекупниками, які готові були продавати навіть крадені машини, тим більше, що перевірялося все це досить слабо. Все це в основному являло собою мотлох, які годився часом тільки на металобрухт. В тому числі, нерідко фахівці з Литви виробляли щось подібне, після чого переганяли в інші країни. Ситуація в той час була досить важка, час минув, але спогади залишилися.

Зараз підприємці намагаються дбати про свою репутацію, адже від цього залежить і рівень продажів. У цьому випадку вже є налагоджені зв'язки і канали постачання, тому можна купувати навіть якісні і дорогі бренди, постачати їх на інші ринки і отримувати свій прибуток. Також у Литві зараз спостерігає і інша форма продажу: коли машини розбираються на запчастини. Називається це "машинокомплекти". Литва - це місце, де будь-хто зможе знайти собі автомобіль і необхідні запчастини до нього за прийнятними цінами.Tel:

Tel:

Tel:

e-mail: [email protected]

Skype: dizelavto

Еще статьи

Написать нам

Написать нам
ЗАКАЗАТЬ АВТО