ЗАКАЗАТЬ АВТО
37757 4 3

Український автомобільний ринок: Авто Ріа і прогнози розвитку

Складна економічна ситуація в Україні впливає і на автомобільний ринок, поведінка якого стає важко передбачуваною, як це можна зрозуміти з даних Авто Ріа, найбільшого автобазару в українському сегменті Інтернету.

Коли наприкінці минулого року аналітики намагалися передбачити розвиток українського автомобільного ринку в 2012 році, в якості вихідних даних бралася та динаміка, яка спостерігалася впродовж 2011 року. Зростання і падіння продажів незмінно відбивалися на самому великому і популярному автобазарі України, сайті autoria.

Саме спостереження за цим сайтом, а також за деякими іншими джерелами дозволило експертам чітко побачити прямий зв'язок між сплесками ажіотажного попиту на ввезені з-за кордону автомобілі і заявами високопоставлених чиновників про можливе введення протекціоністських мит.

продаж автомобілів в Україні

Тепер, однак, складений в грудні минулого року прогноз представляє хіба що історичний інтерес. Автори цього дослідження виявилися надмірно оптимістичними, вважаючи, що влада відмовилась від ідеї введення мит. Цей задум було реанімовано вже в кінці весни, коли стало очевидно, що українські автомобілебудівні компанії, насамперед «Богдан», не можуть впоратися зі своїми європейськими та японськими конкурентами.

Для того, щоб врятувати українських виробників, уряд вирішив вдатися до протекціонізму, знову оголосивши про прийдешнє збільшення мита на іноземні автомобілі до 25%, що негайно відгукнулося на ринку. Однак на цей раз справа не обмежилася тим, що автобазар Авто Ріа продемонстрував новий ріст цін: проблема митних зборів отримала міжнародний резонанс. Влада Японії, зокрема, вже заявили про незаконності обмежень на ввезення своїх автомобілів в межі України.

Про свій намір судитися з урядом і заявили українські імпортери. Тим не менше, влада країни поки непохитні - їх змушує до цього не тільки крах вітчизняних виробників, але і зростаюче негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу - український імпорт значно перевищує обсяги експорту, а це виснажує валютні запаси.

Еще статьи

Написать нам

Написать нам
ЗАКАЗАТЬ АВТО