46979 32 11

Митниця України

Будь-яка валюта, що ввозиться, що сумарно не перевищує еквівалент 3000 USD, може бути задекларована в усній формі. Суму від трьох до десяти тисяч USD, необхідно внести в митну декларацію в обов'язковому порядку, але без пред'явлення додаткової дозвільної документації. Ввезення від 10 до 50 тисяч USD (сюди відносяться дорожні чеки і платіжні документи в інвалюті) підкріплюється паперами, в яких вказується джерело походження всієї суми (для резидентів). Крім того, знадобиться заява, де буде вказана мета ввезення. Провозити на територію України понад 50 000USD можна тільки у вигляді платіжних документів або безготівковим шляхом, з обов'язковим дозволом НБУ (Національний Банк України).


Товари та предмети, що ввозяться на територію Української держави


При перевезенні через кордон Митниці України з іншими країнами від оподаткування звільняються:

-товари, що не перевищують загальну митну вартість до 200 євро і мають вагу не більше 50 кілограм. Зазвичай вони ввозяться як багаж і декларуються в усній формі,
-тютюнові вироби кількістю не перевищують 200 сигарет і лікеро-горілчана продукція (один літр міцних спиртних напоїв, два літра вина, п'ять літрів пива),
-товари з обов'язковим зворотним вивезенням.
-Також на територію України дозволяється провозити продукти харчування, що споживаються їх власниками, на суму не більше 50 євро. Дозвіл дається на такі обсяги:
-товари роздрібної торгівлі в упаковці від виробника - не більше одного найменування на руки або до двох кілограм загальної ваги,
-продукція не має упаковки - не вище 2 кг кожного з найменувань в одні руки,
-товари без пакувального матеріалу, є неподільним продуктом і призначені в першу чергу для собственногпро споживання - 1 одиниця продукту на одну особу. Крім того, продукти харчування, що ввозяться в Україну для власних потреб, можуть бути задекларовані письмово або усно на розсуд власника або на першу вимогу працівника митниці, із зазначенням точного обсягу. Товари такого типу не повинні переміщатися в багажі без супроводу.


Митниця України - безперешкодний ввіз особистих речей на територію Української держави дозволений громадянам, задекларировавшим такі предмети в письмовій або усній формі, на свій розсуд. Нижче представлений перелік речей, що відносяться до особистого користування:

-прикраси, що включають предмети з дорогоцінного металу і каміння, але з обов'язковими ознаками їх використання,
-взуття, білизна або одяг особистого характеру, необхідні для власного використання і з обов'язковими ознаками б/у. Сюди ж відносяться нові речі такого типу, але не більше одного комплекта,
-косметичні засоби та предмети, призначені для особистої гігієни, в кількості, що забезпечує потребу однієї людини під час поїздки або перельоту,
письмові приладдя та канцелярські товари,
-відеокамери, фотоапарати і різні пристосування до техніки такого типу,
-бінокль,
-переносні музичні інструменти,
-звукосоздающие прилади переносного типу (диктофон, магнітофон тощо). Сюди ж відносяться диски, платівки та плівки,
-радіоприймач,
-телевізор
-ПК з комплектуючими,
-записна книжка електронного типу, калькулятор,
-портативні прилади медичної спрямованості необхідні для контролю за станом людини і забезпечення його життєдіяльності (б/у),
-телефон для мобільного зв'язку,
-інвалідний, дитяча коляска,
-товари, що належать до спортивного спорядження - комплект для гольфу, тенісні ракетки, предмети для підводного плавання і заняття альпінізмом, велосипед, дошка для віндсерфінга або серфінгу, лижі, рибальський човен і інше аналогічне обладнання необхідне для однієї людини,
-лікарські препарати, що переміщуються в Україну, в обсягах та порядку, що визначаються Міністерством охорони здоров'я,
-речі першої потреби, які є особистою власністю і службовці для забезпечення життєдіяльності власника. Вони не повинні бути товаром або предметами, що передаються іншій особі, при цьому зобов'язані відповідати завданням, поставленим для перебування в іншій країні. До особистих речей не ставляться інші об'єкти, крім вищезазначених.


На територію Української держави заборонено ввозити:

-товари, що загрожують життю, тваринному світу та населенню або завдають шкоди їх здоров'ю, а також заподіюють шкоду навколишньому природі,
-відео-, кіно-, аудіо - та фотоматеріали, поліграфічна або інша друкована продукція, художні та літературні твори, провіие пропаганду релігійної або етнічної ворожнечі, расизму, порнографії, війни і жорстокості, а також закликають до повалення конституції і державного ладу в Україні насильницьким способом,
-особисті речі та товари, для пропуску яких потрібен дозвіл будь-яких державних установ (за його відсутності). Такий перелік затверджується Кабінетом Міністрів.


Вивезення та ввезення валюти

Валюту і різні цінності іншого типу, що ввозяться в Україну, необхідно задекларувати в обов'язковому порядку. При цьому сама декларація буде головним зобов'язанням про зворотне переміщення всіх заявлених у письмовому або усному вигляді товарів.
Ввезення інвалюти дозволено всім фізичним особам незалежно від їх віку.
декларуються Усно суми до однієї тисячі USD, при цьому грошові кошти можуть ставитися до платіжним засобам будь-якої країни. Крім того, сюди входять чеки, эмитированні іноземними банківськими установами на ту ж суму.
В митній декларації, в обов'язковому порядку слід зазначати суми від десяти тисяч USD або чеки до 50 тисяч USD, при цьому валюта значення не має. Варто уточнити, що жодних дозвільних документів не вимагається.
Якщо сума готівки перевищує 10 000 USD, то митні служби залишають її на зберігання і повертають її власникові при наявності спеціального документа від Національного банку, що дозволяє її ввезення на територію України. Це ж правило дійсно і для чеків в еквіваленті понад 50 тисяч USD.


Ввезення коштовностей

Дорогоцінні речі необхідно декларувати в обов'язковому порядку.
Вивезення/ввезення відеокамер та фотоапаратів
Заявляти про наявність відеокамери або фотоапарата при перетині кордону є особистою справою власника техніки такого типу. Але слід зазначити, що вивезення і ввезення відеозаписів, фотографічних знімків, негативів, друкованих матеріалів, кінострічок, знятих плівок, кліше і тому подібних речей, що містять пропаганду геноциду, ідей війни, расової дискримінації та расизму, строго заборонений.


Ввезення особистих автомобілів

Тимчасове ввезення автотранспорту дозволяється громадянам-нерезидентам для власних потреб на термін не більше одного календарного року з письмовим зобов'язанням про зворотне переміщення через кордон України і за наявності документації, що підтверджує реєстрацію автомобіля за межами Української держави. При цьому всі ввезені автомобілі на термін більше 60 днів необхідно зареєструвати в органах ДАІ МВС України в обов'язковому порядку.


Ввезення телефонів для мобільного зв'язку

Іноземні громадяни можуть ввозити стільникові телефони (один примірник кожого типу або найменування) тільки з дозволеними стандартами на території країни (NMT, GSM 1800, GSM 900).


Вивіз сувенірів

Предмети, що вивозяться з України, якщо вони не є товарною партією і не перевищують вартість більше ста тисяч євро, не оподатковуються. Для того щоб вивезти історичні та культурні цінності, твори мистецтва або інші предмети володіють значною мистецькою та історичною цінністю, буде потрібно спеціальний дозвіл Міністерства культури. В іншому випадку необхідно лише наявність товарного чека з місця покупки.


Вивезення інвалюти

Готівкові грошові кошти в іноземній валюті можуть вивозитися будь-якою фізичною особою незалежно від його віку.
Вивезення коштів за кордон Української держави дозволений при усному декларуванні дорожвих чеків або готівкових грошей на суму до однієї тисячі USD. При цьому митна декларація є основним документом. У підсумку, у разі обов'язкового документування в даному документі, можна вивезти будь-яку суму, яка не перевищує десяти тисяч гривень або еквівалент будь-якої іншої валюти (але не більше п'яти тисяч USD).


Кримське вино. Вивезення

Вище вже було сказано, що для ввезення спиртних напоїв існує чіткий регламент кількості (один літр міцних напоїв, що містять алкоголь, п'ять літрів пива або два літра вина). Вивозити кримські вина, незважаючи на загальну популярність і любов до нього більшості туристів, можна лише в тих самих кількостях, що й ввозити (2 л на людину). Це пов'язано з тим, що в цьому випадку вони відносяться до сувенірних виробів.


Митний контроль з спрощеним режимом

Спрощений контроль, так званий «Червоний» і «Зелений» коридор, може бути застосований до громадян, які ввозять або вивозять цінності, предмети і речі, які підлягають обов'язковому митному оподаткуванню і декларуванню та не підпадають під різні обмеження і заборони, суворо регламентирующиеся чинним законодавством країни, де знаходиться митна служба, в даному випадку України.
приміром, у пункті пропуску в аеропорту міста Сімферополь митний контроль спрощеного типу зазвичай застосовується на чартерних і регулярних авіарейсах, а також перельотах некомерційного характеру, привозять групи відпочиваючих і туристів в організованому порядку прямують в Україну або, навпаки, з країни. Особливо це стосується осіб, які прибувають з країн СНД.
Усі громадяни, які проходять спрощений митний контроль «Зеленим» коридором повністю звільнені від письмового або усного заповнення всіх необхідних документів належать до митної декларації. У цьому у разі декларування буде здійснено шляхом безпосереднього вибору громадянином того чи іншого коридору. При цьому така «поблажка» не поширюється на звільнення від обов'язків дотримання строго регламентованого порядку переміщення через кордон цінностей, предметів та інших вищезазначених речей. Громадяни, які порушать умови проходу по «Зеленому» коридору будуть нести відповідальність, згідно з чинним законам і указам Української держави.
Всі пасажири, що перетинають кордон України і мають у багажі та ручній поклажі предмети, товари, цінності або інші речі, які підлягають митному декларуванню, при свідоцтві спеціалізованих служб та органів країни, в обов'язковому порядку, повинні пройти всі необхідні оформлення та інші заходи лише через «Червоний» коридор митниці. Тобто заявити про наявність таких об'єктів шляхом письмового заповнення декларації та пред'явивши в обов'язковому порядку всі особисті речі, а також багаж і ручну поклажу до огляду інспекторам митної служби Української держави.

Написать нам

Написать нам
ЗАКАЗАТЬ АВТО